Narożnik do małego salonu – jaki się sprawdzi?

Małe mieszkania w bloku często rodzą problem aranżacyjny polegający na tym, jakie meble wybrać, aby mieszkanie było urządzone efektownie i funkcjonalnie, a przy tym nie wydawało się być przytłoczone nadmiarem mebli. Warto poświęcić więcej czasu organizacji niewielkiego salonu, aby w przyszłości móc z niego korzystać w sposób jak najbardziej wygodny.

Jakie meble wypoczynkowe sprawdzą się w niewielkim salonie?

Mały salon oznacza, że trzeba nieco inaczej zaaranżować dostępną przestrzeń, na przykład ustawiając meble wypoczynkowe w jego centrum, natomiast szafy i komody oraz regały pod ścianami. Do takich sposobów umieszczenia mebli nadaje się świetnie narożnik. Narożnik nie musi koniecznie stać w rogu pomieszczenia, ponieważ świetnie odnajdzie się również na jego środku. Oprócz niego można oczywiście do małego salonu wstawić na przykład ozdobne krzesła lub pufy. Nie zawsze jednak jest to konieczne ponieważ niewielki salon to zwykle miejsce do wypoczynku dla mniejszej liczby domowników.

Jaki narożnik wybrać do małego salonu?

Dostępne w sprzedaży wersje prawo- lub lewostronne narożników pozwolą ci idealnie dopasować mebel do kształtu twojego pomieszczenia. Jeśli chodzi o liczbę miejsc siedzących, to w małych salonach zwykle trzeba ją ograniczyć do około 3. Taki narożnik pozwoli swobodnie wypoczywać trzem osobom w pozycji siedzącej, co zwykle w zupełności wystarcza domownikom. Ważne jednak, aby taki narożnik posiadał funkcję spania, dzięki której w małym mieszkaniu salon może wieczorami zamieniać się w sypialnię dla gospodarzy, lub nawet w pokój gościnny. Pojemnik na pościel wewnątrz narożnika pozwoli utrzymać porządek w ciągu dnia w salonie.

Na szczęście w dobrych sklepach meblowych można obecnie znaleźć bardzo różnorodny wybór narożników wszelkiego rodzaju, dzięki czemu nawet niewielki salon w bloku może okazać się w przyszłości bardzo wygodnym, funkcjonalnie wyposażonym pomieszczeniem. Warto zastanowić się nad różnymi sposobami konfiguracji narożnika w swoim salonie, aby móc jak najwygodniej korzystać z niego na co dzień.

Możesz również polubić…